تاریخ امروز : دوشنبه, 27 اسفند 1397
خانه دهیاری و شورا
وظایف و اختیارات شورای اسلامی روستا مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

وظايف و اختيارات شوراي اسلامي روستا عبارت است از :

الف - (اصلاحي 27/8/86) نظارت و پیگیری بر حسن اجراي مصوبات شوراي اسلامي روستا .
ب- (اصلاحي 6/7/1382) ارائه پيشنهاد جهت رفع كمبودها ، نارسايي ها و نيازها به مقامات ذي ربط ، مقامات مذكور موظف به بررسي پيشنهادها و ارائه پاسخ، حداكثر ظرف مدت دو ماه ،به شورا هستند ، در صورت عدم ارائه پاسخ در موعد مقرر ، مراتب براي پيگيري قانوني به اطلاع مقامات مافوق مي رسد.
ج - (اصلاحي6/7/1382) تشكيل گردهمايي عمومي جهت ارائه گزارش كار و دريافت پيشنهادها و پاسخ به سوالات و جلب مشاركت و خودياري مردم براي پيشبرد امور روستا حداقل دو بار در سال و با پانزده روز اعلام قبلي .
د –تبيين و توجيه سياست هاي دولت و تشويق و ترغيب روستاييان جهت اجراي سياست هاي مذكور.
ه - نظارت و پيگيري اجراي طرح ها و پروژه هاي عمراني اختصاص يافته به روستا
و –همكاري با مسؤولان ذيربط براي احداث ، اداره ، نگهداري و بهره برداري از تاسيسات عمومي،اقتصادي ،اجتماعي ورفاهي مورد نياز روستا درحدود امكانات .
ز‌-  كمك رساني و امداد در مواقع بحراني واضطراري مانند جنگ و وقوع حوادث غير مترقبه و نيز كمك به مستمندان و خانواده هاي بي سرپرست با استفاده از خودياري هاي محلي .
ح –تلاش براي رفع اختلافات افراد و محلات و حكميت ميان آنها .
ط - (اصلاحی 6/7/1382) پيگيري شكايات اهالي روستا از ادارات حوزه مربوط از طريق مقامات مسؤول .
ی - (اصلاحی 27/8/1386) همکاری با نیروهای انتظامی جهت برقراری امنیت و نظم عمومی حسب درخواست بخشدار.
ک- ایجاد زمینه مناسب و جلب مشارکت عمومی در جهت اجرای فعالیتهای تولیدی وزارت خانه ها و سازمانهای دولتی.
ل - (اصلاحی 6/7/1382) فراهم نمودن زمینه مشارکت و جلب همکاری مردم در جهت ایجاد و توسعه نهادهای مدنی ، کتابخانه ، مراکز فرهنگی ، بهبود و ارتقاء فرهنگی اقشار مختلف بویژه جوانان و بانوان و برنامه ریزی در انجام خدمات اجتماعی ، اقتصادی ، عمرانی ، بهداشتی ، فرهنگی ، آموزشی ، سوادآموزی و سایر امور با موافقت و هماهنگی مراجع ذیربط.
م- انتخاب فردی ذیصلاح به سمت دهیار برای مدت چهار سال براساس آیین نامه مربوط و معرفی به بخشدار جهت صدور حکم.
تبصره- عزل دهيار با رأي اكثريت اعضاي شوراي اسلامي روستا براساس آيين نامه مربوط انجام مي شود و به بخشدار جهت صدور حكم عزل اعلام مي گردد.
ن - (الحاقی 6/7/1382) ايجادزمينه مناسب براي توسعه اشتغال وجلب مشاركت هاي عمومي در جهت گسترش فعاليت هاي توليدي.
س - (الحاقی 6/7/1382) مشاركت در تهيه طرح هاي هادي روستا وبهسازي بافت هاي فرسوده و ضوابط و مقررات ساخت و ساز.
ع (الحاقی 6/7/1382)–نظارت بر حسن اجراي مقررات مربوط به حفاظت و بهسازي محيط زيست روستا و بهره برداري از منابع طبيعي و جلوگيري از فرسايش خاك و حفظ عمران ، مزارع ، باغ ها ، مراتع ، جنگل ها ، محدوده هاي زيست محيطي ، احياء و لايروبي قنوات و نهرهاي متروكه و ارائه طرح و پيشنهاد در اين زمينه ها به شوراي بخش .
ف (الحاقی 6/7/1382)–بررسي برنامه هاي پيشنهادي ارگان هاي اجرائي در زمينه هاي اجتماعي . اقتصادي ، عمراني ، بهداشتي ، فرهنگي ، اموزشي و ساير امور رفاهي از نظر تطبيق با ضرورت هاي موجود در حوزه انتخابيه شورا و ارائه گزارش نا رسايي ها به شوراي مافوق و مراجع اجرايي ذي ربط .
ص (الحاقی 6/7/1382)–نظارت بر حفظ و نگهداري تأسيسات عمومي و عمراني و اموال و دارايي هاي روستا.

 (الحاقي 6/7/82) هر تيره از عشاير كوچ رو كشور با حداقل بيست خانوار در حكم روستا ( ده ) بوده و شوراي عشايري با وظايف و اختيارات شوراي روستا در آن تيره تشكيل مي گردد ، شوراي عشايري مذكور در زمان تشكيل شوراي بخش محل استقرار خود همانند شوراي روستا مشاركت خواهد داشت. همكاري در امور مربوط به دام ، مرتع و كوچ جزو وظايف شوراي عشايري خواهد بود.

 
وظایف دهیاری روستا مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

وظایف‌ دهیار به‌ شرح‌ زیر می‌باشد:

-1 اجرای‌ تمامی‌ مصوبات‌ شورای‌ اسلامی‌ روستا.

-2 همکاری‌ با نیروهای‌ انتظامی‌ و ارسال‌ گزارش‌ پیرامون‌ وقوع‌ جرایم‌ ومقررات‌ خدمت‌ وظیفه‌ عمومی‌ و حفظ‌ نظم‌ عمومی‌ و سعی‌ در حل‌اختلافات‌ محلی‌.

  3- اعلام‌ فرامین‌ و قوانین‌ دولتی‌.

  4- مراقبت‌ و حفظ‌ و نگهداری‌ تاسیسات‌ عمومی‌ و عمرانی‌ و اموال‌ وداراییهای‌ روستا.

  5 - همکاری‌ با سازمانها و نهادهای‌ دولتی‌ و ایجاد تسهیلات‌ لازم‌ درجهت‌ ایفای‌ وظایف‌ آنان‌.

  6- مراقبت‌ در اجرای‌ مقررات‌ بهداشتی‌ و حفظ‌ نظافت‌ و ایجاد زمینه‌مناسب‌ برای‌ تعمین‌ بهداشت‌ محیط‌.

7- همکاری‌ مؤثر با سازمان‌ ثبت‌ احوال‌ در جهت‌ ثبت‌ موالید ومتوفیات‌.

8- همکاری‌ مؤثر با مسیولان‌ ذی‌ربط‌ در جهت‌ حفظ‌ و نگهداری‌ منابع‌طبیعی‌ واقع‌ در محدوده‌ و حریم‌ روستا.

 
ادامه کار پروژه ساختمان دبیرستان سید الشهدا مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

دبیرستان سیدالشهدا

کار ساخت ساختمان دبیرستان سید الشهدا که در مرحله قبل به علت کمبود بودجه توسط پیمانکار مربوطه متوقف شده بود با پیگیری و مساعدت جناب اقای خرامیده مدیریت اموزش و پرورش خمیر و دهیاری و شورای اسلامی روستای کشار مجددا اغاز شد در این مرحله از ساخت که بودجه آن از محل اداره نوسازی استان تامین گردیده است قرار است این مرکز اموزشی به پایان برسد و تا بهمن ماه تحویل گردد .
 
مسیرگشایی و احداث 4000 متر خیابان جدید در کشار مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

              طرح هادی

پروژه‌های مسیرگشایی در راستای رفع گره‌های مسیر ها، تسهیل عبور و مرور وسایل نقلیه ،، تبادل راحت و سریع خودروهاو دسترسی راحت به اماکن مهم عمومی ، احیای بافت‌های فرسوده و نوسازی بافت و سیمای روستا از سوی دهیاری کشاردر دستور کار قرار گرفته و در این طرح که هزینه آن از محل بودجه دهیاری تامین گردیده قرار است به میزان 4 کیلو متر خیابان جدید در چند نقطه حساس روستا احداث گردد و همچنین مسیر های صعب العبور بازگشایی گردد و خیابان های موجود فاقد جدول  جدول گذاری و مرمت گردد

جناب مسعودی دهیار کشار لازمه موفقیت طرح‌های مسیرگشایی و احداث خیابان جدید را همکاری و مشارکت عموم شهروندان دانست و تأکید کرد: اجرای موفق پروژه‌های مسیرگشایی و احداث خیابان در محلات روستا بدون کمک و مشارکت شهروندان امکان‌پذیر نیست و همکاری مردم را در اجرای هر چه بیشتر این پروژه ها خواستار شد
 
اغاز عملیات جدول گذاری خیابان های جدید مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

                                 جدول خیابان

عملیات جدول گذاری خیابان های جدید کشار آغاز شد  با توجه به اینکه معابر و خیابان های جدید سطح روستا فاقد جدول و یا قدمت جداول بعضی از معابر قدیم سطح روستابه چندین سال می‌رسد و مقدار زیادی از این جداول در معابر قدیم  تخریب و یا از بین رفته‌اند بعد از بازدیدهای میدانی و بررسی‌ها جداول تعدادی از معابر قدیم  را با توجه به اعتبار در نظر گرفته شده تعویض می‌شود.و خیابان های جدید و قدیم فاقد جدول جدول گذاری می شود

دهیار کشار هدف از تعویض و جدول‌گذاری معابر قدیم و جدید روستا  را زیباسازی، هدایت آبهای سطحی و بالابردن بهداشت عمومی معابر، ارائه خدمات با کیفیت بهتر به شهروندان و تأمین رفاه حال مردم دانست و گفت: امیدواریم با اعتبارات بیشتر خدمات مضاعفی را در این خصوص به شهروندان ارایه کنیم و گامی موثر در جهت عمران و آبادانی روستابرداشته شود. همچنین دهیار روستا مردم را به همکاری و همراهی در این طرح دعوت کرد

 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 4

پیوندها

alt

alt

استانداری هرمزگان

جنوب ایران

پایگاه خبری هرمز

تبلیغات

پایگاه اطلاع رسانی شمیم کشار مکانی مناسب برای تبلیغات شما همشهریان   صاحبان حرف و مشاغل و شرکت های تولیدی و........ که قصد تبلیغ کالا یا حرفه خود دارند به سامانه پیامکی 50002832576 پیامک نمایند  نازل ترین قیمت بالاترین بازدید

نظر سنجی

عملکرد اعضای شورای اسلامی و دهیاری در یکسال گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟